Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

Рагулізм, держслужби і спецсигнали. Замальовка до футбольного матчу на "Львів - Арені"

Хочеш змінити щось на краще? Починай з себе. Схоже, цього твердження ніяк не можуть і чи не хочуть зроміти ні державні служби, ні навіть нова поліція. Отож, публікую гнівні пости з приводу відвідин сьогоднішнього футбольного матчу "Шахтар"-"Металург" на "Львів Арені".


Отож, перша ситуація, яка була дуже неприємною. Майже о сьомій годині, коли вже мав початись футбольний матч, біля тротуару, який веде від вул.Стрийської до стадіону, лежав чоловік, імовірно у стані алкогольного спяніння. Проїзджаючий поруч екіпаж нової поліції, з включеними проблисковими маячками, прогінорував цього "пасажира", при чому дуже було чітко помітно, що вони його таки побачили. Але не зупинились, і проїхали далі. Так само і зробили працівники міліції, які їхали на "Львів - арену". Але вносимо поправку, що вони могли його просто не побачити.


А тепер найголовніше. Чи бачили ви, як за кордоном, особливо в ЄС, пропускають швидку, пожежників? Напевне, бачили: всі автомобілі розїзжаються, даючи проїзд спецмашині. Знаєте, чому так? Тому що там спецсигнали вмикають тільки тоді і дійсно тоді, коли вони необхідні. Що я бачив сьогодні після закінчення футбольного матчу? Ще хочу сказати, що людей (відповідно і машин), на сьогоднішньому матчі було доволі небагато, деякі сектори були зовсім порожні. Отож, після закінчення матчу на виїзд утворився доволі невеликий корок, машин на 20-30, який поступово розсмоктувався, у міру роботи світлофора. Перші, включивши спецсигнали, проїхала пожежна машина. Також з "мигалками" проїхала міліцейська Рено Кенго, дві швидкі. Всі ці автомобілі при виїзді на вул.Стрийську виключали спецсигнали. Єдиний автомобіль, яка не використав спецсигналів для проїзду на цьому перехресті, був срібний Ланос державної служби охорони (за що їм особлива подяка). Я навіть не знаю, як це коментувати, залишу вам. Але хочу сказати одне, пару років назад мені одна людина в Москві, бізнесмен, сказав таку фразу: ми не пропускаємо міліцейських машин з проблисковими маячками, бо вони можуть так в магазин за горілкою їздити. Невже ви не розумієте, що якщо ви і надалі будете зловживати спецсигналами, то надійде той час, що ви не зможете нормально доїхати до хворого, чи на місце ДТП, чи на пожежу, бо інші водії будуть думати, що ви їх обманюєте. В підтвердження цього хочу порекомендувати відео, яке запостив мій товариш Mar'yan Petryshyn , де швидка, повернувши з вул.Личаківської на вул.Винниченка, просто виключила проблискові маячки (пацієнт виздоровів чи вмер?).


Ну і накінець. Переходячи цю ж саму вуличку на пішохідному переході нас майже не збив синій Ланос таксі, державний номер АА 8656 ОР. Водій ніяк не хотів зупинятись, обїхавши нас на самому переході, аж виконав різкий маневр. Так получилось, що ця машина зупинилась на світлофорі. Я вирішив підійти до нього і поцікавитись, в чому причина такого маневру і чи не міг він пять секунд почекати, пропустивши нас на зебрі. На моє здивування, за кермом сидів молодий хлопець у вишиванці (!!!!), без пасажирів. Знаєте що він мені відповів? Що це ми мали його пропустити на пішохідному переході. Я просто сказав у відповідь, що йому мало б бути соромно, одягнувши вишиванку, так нагло порушувати правила дорожнього руху. Більше ми не поспілкуватись, оскільки автомобілі на світлофорі поїхали на зелене світло.


Не знаю навіть що сказати у підсумок. Дуже часто стикаюсь з рагулізмом, особливо на кордоні. Але про це окремий пост. Я просто не розумію, як у країні, у який відбувся Майдан, Революція Гідності, у країні, де йде війна за майбутнє половини світу, можуть відбуватися подібні речі. Може, давайте кожен почнемо з себе, і звернемо увагу в першу чергу на свою поведінку і ставлення до оточуючих.

Роман Тузяк - редактор "Львів Online"

Оцініть статтю: 
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"