Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

"Львів Online": у Львові необхідно створити нову залізничну станцію

Пропоную на обговорення громади цікавий варіант розвитку транспортної мережі нашого міста. Але все по порядку.

 

 

  Велика кількість людей у Львові і області користуються приміськими потягами. Це зручно і недорого. Але є і певні незручності. Потяги майже всіх напрямків мають бодай одну проміжну зупинку в межах міста: "5-й парк" на Мостиському напрямку, станція "Підзамче" на Золочівському, "Клепарів" на Рава-Руському. А на Ходорівському напрямку взагалі таких зупинок аж пять. Лише один напрямок - Стрийський має проміжну зупинку, станція "Скнилів", яка, по суті знаходиться на межі міста. Я пропоную створити ще один зупинний пункт (станцію) - "Курмановича", який був би розташований біля одноіменної вулиці, ближче до повороту на вулицю Данила Апостола. Рух на даній ділянці залізниці не є інтенсивним, тому зупинка приміських поїздів на 2-3 хвилини там не зробить незручностей для залізничників. Спробую проаналізувати обєктивні переваги такого кроку:

 

"Львів Online": у Львові необхідно створити нову залізничну станцію

1. Перша і найголовніша перевага - це розвантаження Приміського залізничного вокзалу, відповідно транспортного і пасажирського потоку. Дуже багато б людей виходило на цій зупинці, особливо ті, які проживають або працюють в тому районі. Відповідно і щоб сісти на приміський поїзд, не потрібно було б добиратись на Привокзальну. Впевнений, що зупинкою активно користувались мешканці мікрорайону Левандівка та Мотозавод.

 

2. Даний зупинний пункт мав би дуже вигідне розташування, як зручний транзитний і пересадочний вузел. Адже найближча залізнична станція "5-й парк" знаходиться всього у 700 метрах! То ж для того, щоб пересісти з потяга, наприклад, з Мостиськ до Мукачево, можна було б вийти у "5-парку", пройтися 15 хвилин і сісти на інший потяг. Не було би потреби їхати на Приміський вокзал. Також у 950 метрах (це 20 хвилин ходьби) знаходиться інший транспортний вузел - кінцева зупинка тролейбусів 3 (на автовокзал) і 10 (у центр), велика кількість маршруток також курсує по вул.Городоцькій, Ряшівський. 

 

"Львів Online": у Львові необхідно створити нову залізничну станцію

3. Це рішення не потребує значних фінансових затрат. На перший час достатньо було б просто обладнати посадочну платформу.

 

4. Створення нового зупинного пункту дало б значний поштовх до розвитку даного району в цілому. Хоча район вулиці Курмановича не є віддаленим, стан інфраструктури його залишає бажати кращого. По вулиці Курмановича не ходить жодна маршрутка - навіть у кризові девяності по цій вулиці із вул.Щурата (Лікарня) курсував ПАЗік четвертого маршруту. Тим не менше, даний район активно розвивається і є досить великим промисловим вузлом: тут знаходиться багато фірм і підприємств. Поруч знаходиться Львівський завод будівельних конструкцій, Львівський протезний завод, пекарня ПП "Степанків", багетні майстерні, майстерня з виготовлення меблів "Галекспоком", Львівтеплоенерго, гараж МВС, МРЕО, два готелі тощо. Недавно на вул.Городоцькій також запрацював новий офіс компанії "Київстар".

 

5. Лісопарковий масив "Пятий парк" отримав би нове життя і став би рекреаційною зоною, а не великим смітником (яким він зараз є, нажаль). 

  

А ви як думаєте, вартий такий проект на життя?

 

Автор: Роман Тузяк, головний редактор "Львів Online"

Оцініть статтю: 
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ СВІТУ КІНО