Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

Чи справді "Самопоміч" перешкоджає ввезенню в Україну недорогих авто?

Не хотілося б торкатись теми політики, але, в звязку з проведеною прес-конференцією, ми мусимо раз і назавжди поставити крапки в деяких питаннях. По-перше, громадська організація "Західноукраїнська асоціація власників транзитного автотранспорту" ("ЗАВТРА") не є політичною організацію. Наші ключові завдання це: покращення ситуації на авторинку, спрощення перетину кордонів, підвищення безпеки руху. Але так чи інакше, ми шукаємо союзників в різних політсилах, які б допомогли реалізувати деякі законодавчі ініціативи. На жаль, в лиці політичної сили "Самопоміч" ми не те що не бачимо своїх союзників, але скоріш противників таких ініціатив. Ми не можемо зрозуміти чому складається така ситуація, тому що це політичний парадокс, або мазохізм (додумайте самі). Адже за цю політичну силу голосувала велика частина мешканців Західної України, і саме через це ця політсила стала парламентською. А получається в результаті так, що депутати "Самопомочі" не чують і не хочуть чути своїх же виборців. У цій статті ми наведемо на розсуд громадськості і ЗМІ лише конкретні факти.

Отож, з початку 2014 року почались масові протести власників авто на іноземній реєстрації з вимогою збільшити транзит автомобілів бодай до 30 днів, щоб не доводилось що 5 днів вистоювати в чергах на кордоні. Одночасно, всі покладали надію на близьке вільне ввезення автомобілів завдяки підписанню асоціації України з ЄС (що, зрештою, виявилось великим обманом, але про це нижче). Був зареєстрований законопроект 4341 за співавторства декількох депутатів від 3 березня 2014 року, який пройшов всі парламентські комітети. Але цей законопроект за пів року так і не був включений в порядок денний і знятий з розгляду через позачергові парламентські вибори, які відбулись у жовтні 2014 року. Наступним кроком, який би міг полегшити життя автомобілістам, став законопроект авторства нардепа від УДАРу Ярослава Дубневича за номером 1393. Законопроект був більш зважений, отримав підтримку більшу підтримку у парламенті. Проте цей законопроект не пройшов погодження у комітеті податкової і митної політики. Тому що проти законопроекту проголосували двоє представників "Самопомочі": нардепи Тетяна Острікова і Андрій Журжій (за проголосували Антонищак, Горват, Вознюк, Головко, Герега, Кришин, Сидорчук, Юрик та Продан). Після провалу цього законопроекту і скандалу в пресі, рейтинг "Самопомочі" вирішив рятувати керівник фракції Олег Березюк. Він зробив популістичну заяву, що партія насправді хоче іще більше покращити життя автовласникам, як виявляється, "Самопоміч" хоче домогтись збільшення транзиту на цілих 90 днів. На тому все й закінчилось. Наприкінці 2014 року уже в новому скликанні ВР цей же законопроект знову зареєстрував нардеп Ярослав Дубневич у співавторстві із закарпатськими обранцями Валерієм Пацканом та Робертом Горватом. На цей раз ініціатива не пройшла навіть затвердження у комітетах.

Хотілося б зробити маленьку ремарочку. Просимо звернути увагу на народного депутата Тетяна Острікову, яка, вказано на офіційному сайті "Самопомочі", є експертом з питань міжнародної торгівлі, митних, податкових питань, кримінального права. Згідно дослідження журналістів, пані Тетяна входить в першу десятку найбільш заможних депутатів Верховної Ради цього скликання. Вона не приховує своєї заможності в ходить на парламентські засідання в аксесуарах, які перевищують суми в сотні тисяч гривень. В вересні 2015 року, на одному із засідань, журналісти зафіксували у пані Тетяни сумку від "Louis Vuitton", вартість якої понад 6 тисяч доларів США. А це вартість трьох середніх іномарок у Польщі! Мабуть, саме такі нардепи, найближче до проблем народу.

Повертаємось до проблем автовласників. Цілком можливо, що одною із причин, чому законопроекти про збільшення терміну транзиту автомобілів на іноземній реєстрації не отримали результату, є відсутність економічної складової для наповнення бюджету. Тому колектив ГО "Завтра" розробив новий законопроект "Про тимчасове платне ввезення автомобілів". Його суть була в тому, що, поряд 5-10 денним транзитом, кожен громадянин України отримав би можливість на термін до 1 року ввезти на платній основі транспортний засіб. Сума оплати за користування не могла би бути більшою за максимальний штраф (8500 гривень) і залежала би від року випуску, об'єму двигуна, тощо. Більшість автовласників, які користуються такими автомобілями готові заплатити певну суму, щоб не їздити кожних 5 днів на митницю. Враховуючи те, що таких автомобілів на Західній Україні, за скромними підрахунками, до 450 000, це величезні кошти до бюджету. Отож, керівник ГО "ЗАВТРА" у Закарпатській області Павло Білецький надав цей законопроект спочатку особисто в руки помічниці Андрія Садового пані Галині Бордун. Через місяць, копію законопроекту отримав ще й керівник виконкому партії "Самопоміч" Олег Лаврик. Який, за словами Павла, запевнив, що законопроект "дуже хороший і обов'язково буде мати місце". До того ж, законопроект був переданий Роману Кізимі, який запевний, що ознайомив його з головою фракції Олегом Березюком. 33 нардепи від "Самопомочі", які, безперечно, тримали в руках наш законопроект, не то що не удосужились зареєструвати його, але навіть не повідомили у чому причина такого ігнорування регіональних ініціатив.

Читаючи коментарі на одному з видань, натрапив на комент такої собі пані Мар'яни Климців з "Самопомочі", яка вирішила висловитись від імені депутатів цієї політсили. Отож, що пише пані Мар'яна:

10/12/2015 О 15:20
Від депутатів “Самопомочі” ВРУ відповідь по транзитним авто. 1) збільшення строку транзитного ввезення авто не вирішує саму проблему, а викривлює ситуацію. Це суперечить самій суті режиму “транзит” – для транзиту через територію України від Сяну до Дону достатньо 3-5 днів. Якщо цей строк збільшити тут будуть губитися без розмитнення транспортні засоби і вантажі. Для вирішення проблеми ми є співавторами та вчора підтримали закон про зниження акцизів на іноземні бу авто, щоб всі хто їздять на іноземній реєстрації могли їх протягом двох років розмитнити недорого. І Васадзе у нашому комітеті немає.

Отож, як то кажуть, тут і добавити нічого. Всі вже зрозуміли, що прийняття нового законопроекту 3251 щодо зменшення ставок акцизного збору на авто, це чистої води популізм. Адже з 1 січня в Україну буде заборонено ввезення і розмитнення автомобілів, що не відповідають екологічному стандарту Євро-5 (а це автомобілі 2008-13 років випуску). Мало того, через два роки у дію вже вводиться стандарт Євро-6 (з 2015 року випуску). Тому, як ми бачимо, очікувати найближчим часом на лібералізацію ринку вживаних машин в Україні не варто.

Роман Тузяк, керівник ГО "ЗАВТРА" у Львівській області,
журналіст, редактор видань "Львів Online", "Україна Online"

Оцініть статтю: 
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ СВІТУ КІНО