Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

Автомобіль, дорога, Україна: Думка на рахунок ситуації відносно транзитного законопроекту

Автомобіль, дорога, Україна: Думка на рахунок ситуації відносно транзитного законопроекту


Отож, законопроект 1393, яким передбачалось збільшити термін транзиту автомобілів на іноземних номерах до 30 днів, проходив розгляд у найголовнішому комітеті - податкової і митної політики. Депутати партії "Самопоміч" Андрій Журжій та Тетяна Острікова фактично "зарубали" його, не підтримавши голосуванням. Що, звичайно, здійняло хвилю критики і обурення громадськості. Парадокс ситуації полягає у тому, що попередній законопроект Дубневича 4341 був опрацьований і погоджений всіма комітетами попереднім складом ВР, але був знятий з голосування тільки через перевибори.

А вже сьогодні ж на офіційному рупорі цієї політсили виступає депутат Олег Березюк, і каже, що законопроект дійсно потрібний, важливий, і т.д. А також нізвідки назвав норму в 90 днів, яка апріорі не може бути проголосована Верховною Радою. При чому наголошувалось, що для прикордонних регіонів це норма, що це "покращення" виключно для мешканців прикордонних територій. Це нагадує політичну "гру в наперстки", яку так люблять наші можновладці: видавати бажане за дійсне. Все це настільки розпіарили, що сьогодні знайомі ходять і вітають мене з прийняттям 90 денного транзиту.

Ми ще раз і ще раз наголошуємо: міра зі збільшенням транзиту автомобілів на іноземній реєстрації є виключно тимчасовою. Тому що норма Закону, яка зобов'язує перетинати кордон кожних п'ять днів, є антигуманною і дискримінаційною по відношенню до громадян України. Це з'обовязує людину до певних дій, тобто поїздки, і навіть незалежно від стану його здоровя (або автомобіля). Також значно збільшились витрати за рахунок подорожчання страхівок і ТО за кордоном через обвал гривні.

Фактично, дуже необхідно розробляти нові принципи до реформування цілої системи: і автомобільної, і дорожньої. Тому що автомобіль і дорога це одне ціле, і потрібно розглядати ці фактори в комплексі:

1) Ми маємо мабуть, найнебезпечнішу в Європі дорожню систему, яка збудована ще за радянських років, і,за виключенням декількох напрямків, практично не ремонтувалась капітально. Всі, хто їздять на пересічку, знають яка якість доріг у тій же Польші.

2) Автомобільний парк застарілий, часто несправний, погані дороги вимагають постійних капіталовкладень для ремонту автомобіля. Грошей, які заробляють наші громадяни, заледве вистарчає щоб прокормити свою сім'ю, тому на ремонт автівок часто грошей не залишається. Тому їздять, "допоки не відлетить". Про активну і пасивну безпеку розмову можна навіть і не починати, коли в Україні виготовляються автомобілі не обладнанні системою Airbag.

Такий стан речей спричиняє шалено високу аварійність і смертність на дорогах України. Мабуть, ми вчимось тільки на власних помилках, і починаємо задумуватись над важливими речами тільки тоді, коли щось сталось. Можливо, якщо б стан дороги біля Кривого Рогу був би кращим, наш Кузьма був би зараз з нами. Та і не тільки він. Насправді це просто тиха війна, яка йде на дорогах України вже давно. Вдумайтесь, більше п'яти тисяч громадян за рік... Тому БЕЗПЕКА - ось від чого потрібно відштовхуватись. Наша спільна справа - зберегти життя і зменшити травматизм на дорогах.

Потрібно і справді подякувати народним депутатам, які нас підтримали: це Антонищак, Горват, Вознюк, Головко, Герега, Кришин, Сидорчук, Юрик, Продан, а також Дубневич і Парасюк. Завдяки вам ми маємо надію на краще майбутнє для українських автомобілістів, всіх без вийнятку, а не тільки мешканців прикордоння.

Роман Тузяк
спеціально для "Львів Online"
Оцініть статтю: 
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"