Реєстрація    Увійти
Авторизація

Львівські депутати не проти віддати росіянам пам’ятник Терешковій: аби ті наважилися по нього приїхати

Російські чиновники побоюються, що монумент може попасти під декомунізацію і його знесуть.


Чого добро має пропадати, подумали чиновники із російського міста Ярославля і вирішили забрати пам’ятник першій жінці-космонавту. Мовляв, Ярославль – батьківщина Валентини Терешкової, отож монумент, на їх переконання, повинен стояти саме там.

 

Взагалі ідея перенесення монумента належить голові благочинного фонду , колишньому губернатору Ярославщини Анатолію Лісіцину. Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі. Пише, що майже місяць слідкує за ситуацією з пам’ятником Терешковій у Львові, котрий місцеві депутати «в запалі боротьби з комуністичним минулим хочуть знести». Отож, пан Лісіцин звернувся з офіційним листом (до речі, українською мовою) до мера Львова Андрія Садового з проханням віддати пам’ятник їм, якщо львів’янам він не потрібен.


У львівській мерії кажуть, що наразі не визначилися, що робити з пам’ятником і що відповісти Анатолію Лісіціну, а ось депутати-«свободівці» налаштовані категорично: хочуть, нехай забирають, але у Львові його не буде.


- Ми не відкидаємо того, що Терешкова – перша жінка-космонавт. Це, безумовно, її досягнення, - говорить депутат міськради Любомир Мельничук. – Але значно важливіше, ким вона є тепер. А тепер вона депутат російської Держдуми, член путінської «Єдіної Росії», котра активно підтримувала анексію Криму. То як такій людині у Львові може стояти пам’ятник? Думаю, зі мною погодяться багато містян. А щодо переносу його в Ярославль – хочуть, нехай забирають, тільки спочатку нехай спробують за ним приїхати.

 

 

До речі, поки львівські депутати не почали виступати за демонтаж пам’ятника Терешковій, самі львів’яни не дуже і знали, що у місті такий є. Скульптуру в вигляді космонавта в скафандрі, встановлену на околиці міста в 60-х роках минулого століття, одні вважали Юрієм Гагаріним, інші взагалі не помічали.

 

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО
 
[