Реєстрація    Увійти
Авторизація

Цього тижня на «Єврейських днях у Ратуші»: міфи про євреїв і дискусія про мультикультурність Львова

У Львові триває освітня програма «Єврейські дні у Ратуші», одним зі завдань якої організатори називають актуалізацію теми спільної відповідальності за єврейську спадщину. Про це Львівському порталу повідомили організатори проекту.

 

Цього тижня у ресторані «Ратуша» відбудеться лекція Йоханана Петровського-Штерна про євреїв в Україні, лекція Наталії Алексюн про дослідника єврейського кварталу у Львові Майєра Балабана, а також велика дискусія про мультикультурний Львів за участі Ірини Старовойт, Віталія Портнікова, Анни Сусак-Чеботарьової та Романа Голика. Початок усіх подій – о 18:30. Вхід – вільний!

Під час лекції «Міти і поза мітами: євреї в Україні» професор Йоханан Петровський-Штерн наголосить на тому, що традиційний український стереотип щодо євреїв та єврейської історії в Україні переважно базується на міфах, а не на розумінні складних єврейсько-українських стосунків. Чи орендували євреї християнські церкви? Чи споювали вони українське селянство? Чи були євреї підлабузниками шляхти і прихильниками комунізму? І водночас чи були вони проімперсько налаштованими україножерами? У ході цієї лекції розглянуть відповіді на ці та інші болючі питання, які ще й досі домінують в національно-культурній пам’яті українців.

Лекція Наталії Алексюн «Пройдися зі мною…»: Майєр Балабан та історія єврейського кварталу у Львові» розкаже про уродженця Львова Майєра Балабана (1877-1942), який був засновником сучасної польської єврейської історіографії. У 1904 році Майєр Балабан захистив докторську дисертацію про життя євреїв у Львові в XVI-XVII століттях і продовжував активно публікувати власні праці з історії єврейських організацій та общин в Галичині. Крім цього, він докладно вивчав історію істориків у Львові до і після Першої світової війни. Протягом цієї лекції ми поговоримо про його життя у контексті локальної історії євреїв у Львові зокрема та на Галичині загалом.

А у п’ятницю перший тиждень «Єврейських днів у Ратуші» завершить дискусія «Львів мультикультурний: уявний, бажаний, проблемний?» Львів, у якому ще півстоліття тому мешкало більше 100 000 євреїв, до сьогодні кардинально змінив своє етнічне та культурне обличчя. Знищуючи персоналій та спільноти, окупаційні режими на спорожнілому місці культивували стереотипи та міфи щодо різних «незручних» груп. Серед них — єврейське населення Львова. Які упередження та відверті вигадки досі живляться у найбільш східному місті західної цивілізації? Хто несе за них відповідальність? У який спосіб їх можна подолати?

Про це дискутуватимуть літературознавець Ірина Старовойт, історик Роман Голик, соціолог Анна Сусак-Чеботарьова та журналіст Віталій Портніков. Модеруватиме – культуролог Зоряна Рибчинська.

Детально з програмою заходів можна ознайомитися на сторінці проекту у Facebook.

Організатори: Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ, управління охорони історичного середовища та управління культури Львівської міської ради, Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед Ар’є». Проект втілюється під патронатом Почесного консульства держави Ізраїль у Львові.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО