Реєстрація    Увійти
Авторизація

Львівському сміттю знайшли прекрасне застосування

Зі львівського сміття будуть робити "сміттєвий камінь", яким стабілізуватимуть ситуацію на сміттєзвалищі у Грибовичах, аби запобігти новим зсувам. 

 

Про це на прес-конференції "Початок рекультивації Грибовицького сміттєзвалища: на полігоні чи на папері?" повідомив начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець.

 

За словами Гольця, перед тим, як розпочати рекультивацію сміттєзвалища у Грибовичах, потрібно стабілізувати ситуацію зі зсувами.

 

"До обстеження звалища ми залучили спеціалістів зі "Львівської політехніки". І вони сказали: рекультивація можлива тільки тоді, коли буде застабілізовано тіло полігону. Полігон зараз рухається. На щастя, не ввесь, а лише одна його частина, там де відбувся обвал, який накрив людей. А крім нього, там були й інші зсуви. І якщо тіло полігону не стабілізувати, то ситуація буде тільки погіршуватися. Той смітник перетвориться у живу інженерну споруду, яка буде рухатися вся", - розповів Голець.

 

Саме тому було вирішено виготовляти "сміттєве каміння" з переробленого сміття.

 

"Зі сміття, яке вже не можна повторно використати, під потужним пресом зроблять такі тюки, стягнуті металевими канатами. В об’ємі одного метра кубічного буде одна тонна сміття. Якщо зараз одна тонна сміття займає 6,06 кубометра, то за допомогою цих тюків місце, яке займатиме тонна сміття, буде зменшене в шість раз", - пояснив Юрій Голець.

 

Якщо рахувати, що за добу Львів продукує 500 тон сміття, то в день буде виготовлено 500 таких каменів.

 

Скільки будуть коштувати міському бюджету роботи над стабілізацією, Юрій Голець  відповісти не зміг.  Адже перед тим, як укріплювати схили "сміттєвим каменем", потрібно відвести грунтові води за допомогою дренажу. Проте депутати міськради дозволили надати для цих робіт 10 млн грн.

"Облаштування одного гектара дренажу коштує близько 10-12 млн гривень. У нас є 1,3-1,4 га. Це може коштувати в межах 15-16 млн гривень. Але поки що попросили 10 млн грн", - заявив Голець.

 

Де виготовлятимуть "сміттєве каміння" поки що невідомо.

 

"Сортувати та переробляти сміття в каміння ми будемо у Львові. Це буде не на майданчику на вулиці Городоцькій. Але ми зараз тримаємо інтригу, тому що все є на етапі погодження документів. Це віддалена від житлових будинків територія. Робитиме це каміння, тобто стискатиме сміття двохсоттонний прес, який вже замовили, скоро привезуть і будуть його збирати", - розповів Голець.

 

Після стабілізації ситуації на полігоні твердих побутових відходів у Грибовичах можна буде переходити безпосередньо до рекультивації.

 

Ще одна проблема, яку мусить вирішити міська влада Львова – домовитися з місцевими громадами сіл, які розташовані навколо сміттєзвалища. Адже вони проти того, щоби львівське сміття знову вивозили на це звалище. Проте, як стверджує Юрій Голець, іншого виходу наразі немає - спресований "сміттєвий камінь" запобігатиме зсувам, а тим часом паралельно на іншій території Львівської області - приблизно за три роки - буде споруджено за європейськими технологіями новий сміттєпереробний комплекс.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО
 
[