Реєстрація    Увійти
Авторизація

У Львові помер відомий мистецтвознавець

Сьогодні, 25 липня, на 92 році пішов із життя український мистецтвознавець, вчений, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Володимир Овсійчук. 

Володимир Антонович Овсійчук народився 28 липня 1924 року на Хмельниччині, в селі Малий Скнит.

1944 року пішов на фронт, де воював у складі 1-го, а пізніше 4-го Українського фронтів. Під час війни боровся та території Західної України, Чехословаччини та Польщі. Був поранений.

Коли закінчилася війна, вступив до Ленінградської академії мистецтв, а в 1947 році став студентом історичного факультету Львівського університету.

Ще в студентські роки він працював у Львівській картинній галереї і займався реставраційною, експедиційною та науковою роботою. Диплом висококваліфікованого реставратора отримав у «Ермітажі».

1991 року Володимир Овсійчук очолив відділ мистецтвознавства Інституту народознавства НАН України. Читав лекції за кордоном. Був професором кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв, а також членом-кореспондентом Академії мистецтв Здобув звання заслуженого діяча мистецтв України. Став лауреатом Державної премії України імені Т. Шевченка та Академічної премії імені І. Франка.

За високий професіоналізм та великий внесок у формування мистецької традиції у 2014 році був нагороджений відзнакою «Орден Лева».

Доробок Володимира Антоновича охоплює понад 135 наукових праць, а також 15 монографій. Серед найвідоміших ― «Ансамбль Руської вулиці» (1972), «Українське малярство X–XVIII ст.: Проблема кольору» (1996), «Оповідь про Ікону» (2000) та інші.

Незважаючи на похилий вік, Володимир Овсійчук до останніх днів брав активну участь у мистецькому та громадському житті Львова.

 

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"
Как достичь успеха
Дата: 19.10.2020 08:16


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО