Реєстрація    Увійти
Авторизація

Реставрація Поморянського замку триває

Реставрація Поморянського замку триває

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА оголосив тендер на реставрацію Поморянського замку. За інформацією Prozzoro, очікувана вартість торгів - 15 млн грн. Саме стільки, за оцінками експертів потрібно, щоб вивести пам'ятник з аварійного стану. Підрядника на роботи планують знайти вже 21 серпня - в цей день проведуть аукціон. Однак коли будуть кошти на те, щоб підрядник зумів виконати протиаварійні роботи, у Львівській ОДА не знають.

«На цей рік ми маємо в бюджеті закладено лише 500 тис грн. на роботи. Є надія, що з обласного бюджету вдасться додатково виділити ще 500 тис грн. За ці кошти потрібно провести найнагальніші протиаварійні роботи », - прокоментувала« Львівські га »

За її словами, сподіватися, що обласний бюджет зможе виділити все 15 млн грн. в найближчі роки, не доводиться. Адже в цьому році на всю сферу охорони культурної спадщини виділили лише 9 млн грн. За словами Оксани Ткачук, область розраховує на підтримку держави.

Нагадаємо, в квітні цього року в одному з корпусів Поморянського замку обвалилася стіна. Не допомогло і те, що в минулому році її підперли спеціальними дерев'яними конструкціями в рамках проведення протиаварійних робіт. За словами фахівців, не дивлячись на те, що вартість усіх протиаварійне робіт в 2016 році оцінювали в 12 млн грн. у Львівській ОДА за два роки зуміли виділити на них лише 1,5 млн грн. Стіна, впала мала найменше необхідних підпірок.

Перша згадка про Поморянський замок датується ще XIV століттям. Зараз - це пам'ятник архітектури, який «знаходиться в гостро аварійному стані».
Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО
 
[