Реєстрація    Увійти
Авторизація

Обережно змії!

Обережно змії!

Змія відправила чоловіка у реанімацію.
13 серпня о 16:45 год. у важкому стані у реанімаційне відділення Сколівської ЦРЛ з діагнозом: "Укус змії у праву стопу", доставлений мешканець с. Ялинкувате Сколівського району 1980 року народження.

Всього на Львівщині у природі трапляються 4–5 видів змій, більшість з яких неотруйні. Це вуж звичайний, рідкісні й занесені у «Червону книгу України» мідянка та полоз лісовий, а також вуж водяний, якого з більш південних областей зрідка випадково завозять люди. І лише один вид отруйний – гадюка звичайна.
Зустріти змій можна в залісненених та вологих біотопах, а саме у місцях, де різні біотопи стикаються між собою, де є певна різноманітність – тобто узлісся, різні кам’янисті місцевості, береги водойм тощо. І, що цікаво, мікробіотопи, створені людиною. Де є, наприклад, такі форми мікрорельєфу як покинуті бетонні конструкції, окремі брили, стіни, повалені дерева, пні, купи тирси тощо.

Коли ж на нашому шляху дійсно трапиться змія, треба не панікувати, а передусім спробувати її роздивитися й з’ясувати, з ким маємо справу. Якщо це веретільниця чи вуж або інший неотруйний вид – підстав для тривоги немає. Якщо це гадюка, зачіпати її не варто, краще обійти стороною. Оскільки ця змія не настільки рухлива, не може кидатися, стрибати, наздоганяти людину, то дистанція у два-три метри буде цілком безпечною, щоб розійтися або, за бажання, поспостерігати за твариною.

Якщо змія таки вкусила людину, то поперше – не панікувати. Ранку варто дезінфікувати, наприклад, перекисом водню, чи хоча б промити водою. Проте рекомендовано одразу ж спробувати видалити якомога більше отрути з ранки, видушуючи та відсмоктуючи її з кров’ю, відразу спльовувати відсмоктану отруту. Також не варто інтенсивно рухати кінцівкою, щоб не дозволяти отруті, а з нею – і набряку тканин, розійтися по всьому організму. Тому краще, якщо це буде повільне поступове поширення. Відтак, кінцівку варто знерухомити, місце укусу можна охолодити.
Потерпілому треба багато пити, якщо є можливість – прийняти антигістамінні препарати. І дуже бажано, а якщо це дитина – то обов’язково, звернутися в медичний заклад. Хоча в здорової дорослої людини за якийсь час все навіть без лікування може минутися само собою. На загал, укус гадюки звичайної лише дуже зрідка може мати смертельні наслідки.Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО
 
[