Реєстрація    Увійти
Авторизація

У Львові суттєво змінили правила реєстрації дітей у садочки

У Львові суттєво змінили правила реєстрації дітей у садочки

Відповідне рішення прийняв виконком міськради.

Більше про новації газеті Експрес розповіла Наталія Клочко, головна спеціалістка сектору управління освіти ЛМР.

— Кого стосується більшість нововведень?

— Дітей, народжених у 2018 році. Тепер батькам не треба буде реєструвати їх 2 січня, як раніше. Реєстрація дітей, які народились у період з 1 січня по 31 серпня 2018 року, розпочнеться у перший робочий день вересня 2019 року — тобто, о 9 годині ранку 2 вересня. Реєструвати можна буде діток у групу раннього віку на 2020 рік або у молодшу групу — на 2021-й.

Дітей, які народжені з 1 вересня по 31 грудня 2018 року, батьки зможуть зареєструвати в перший робочий день вересня 2020 року.

Такі зміни пов'язані із тим, що навчальний рік розпочинається у вересні, дітей в садки приймають з вересня, а реєстрація була із січня. Отож діти, народжені з вересня по грудень, займали місця у черзі першими, всім іншим треба було чекати майже цілий рік на можливість зареєструватись. Тепер, на пропозицію громадськості, ми вирівняли умови для всіх.

— Чи будуть зміни власне у реєстрації?

— Так. Відтепер ми публікуватимемо відкриті списки — буде вказано прізвище, ім’я, по батькові дитини, дата та час реєстрації, порядковість розташування електронної заявки у певній віковій групі та кількість вільних місць на бажаний рік зарахування. Інша інформація не буде відкритою, адже вона конфіденційна.

Оскільки в нас були випадки повідомлення неправдивих даних під час реєстрації, ми внесли ще одну зміну у положення — тепер батькам доведеться завантажувати у відповідне поле скановане свідоцтво про народження. Якщо дитина претендує на пільгу — також документ, який засвідчує пільгове зарахування, і довідку з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільгу, видану органом соціального захисту за місцем проживання.
— Кого додали до пільгових категорій?

— Право на першочергове зарахування матимуть і діти працівників, які працюють у закладі дошкільної освіти, та діти з багатодітних сімей. Проте ці нові категорії теж потрапляють у 20% — тобто пільговиків може бути не більше ніж п'ята частина всіх зарахованих. Пільгова черга, як і звичайна, формуватиметься за датою реєстрації.

— А чи є зміни для тих, хто вже зареєстрував дитину в електронній черзі?

— Так. До 10 травня батькам слід внести скановане свідоцтво про народження, редагуючи свою заявку, і за наявності пільги — документ, що це підтверджує. Якщо хтось не зможе зробити цього самостійно, можна буде звернутись до адміністратора сайта чи у ЦНАПи міста. А з 15 січня ми опублікуємо кількість вільних місць в усіх садочках Львова — на 2019 рік.

Проте редагувати свою заявку батьки зможуть лише раз на місяць. Зарахування в садочки відбуватиметься за першим пріоритетом. Систему для редагування закриють з 11 травня, а вже у червні батьки, чиї діти підуть в дошкільні заклади у вересні, отримають смс-повідомлення про зарахування. Першочергове право матимуть діти з міста Львова.
Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО
 
[