Реєстрація    Увійти
Авторизація

Як відзначать День вишиванки у Львові - програма заходів

Як відзначать День вишиванки у Львові - програма заходів

Цього четверга, 16 травня, в Україні відзначають День вишиванки. З цієї нагоди у Львові відбудеться низка заходів. Зокрема, статуї античних богів та фігури левів, що на пл. Ринок, а також найбільшого лева міста, що був встановлений до сторіччя ЗУНР, одягнуть у вишиванки. Також на пл. Ринок відкриють фотовиставку. Окрім того, біля Ратуші діятимуть тематичні фотозони, а на фасаді вивісять банер.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Так, в четвер об 11.30 на вул. Городоцькій будуть вдягати у вишиванку статую лева, встановленого до 100-ї річниці від заснування ЗУНР. Опісля, о 12.00, на площі Ринок міський голова також одягне у вишиванки левчиків, які стоять перед входом у ратушу.

Як розповів в.о. начальника управління внутрішньої політики ЛМР Петро Залуга, цьогоріч на пл. Ринок буде встановлено фотозону, де всі зможуть сфотографуватися.

"Стосовно виставки, яка в нас буде відбуватися після того, як ми вдягнемо у вишиванки левчиків наших при вході в міську раду, то вона буде унікальною. Оскільки ми цьогоріч хочемо зобразити в цій виставці дітей з особливими потребами, які одягнуті у вишиванки. Назва цієї виставки — "Ми всі вишиванка". До виставки залучені наші громадські організації. Запрошуємо усіх охочих долучитися і приходити у вишиванках", — закликав він.

Традиційно левів у вишиванки одягатимуть студенти міста. А допомогли створити ці вишиванки майстри ТМ "Скиба".

Також у всіх закладах вищої освіти роблять флешмоби і приходять у цей день у вишиванках. Окрім того, у Львові створять величезну карту України, яка покаже усю різноманітність вишиванок нашої країни.

"Ми спочатку хотіли робити найдовшу вишиванку на ватмані. Але потім наші студенти подали кращу ідею. Ми хочемо зробити карту України: маленькі частини України із приналежними їм вишиванками.
Потім учасники, які будуть на заході, розмалюють ці кусочки і складуть одну велику цілісну карту України, яка покаже картину різноманітності вишиванок, які об’єднують нас як українців ", — розповіла Олена Лазурко, заступник керівника Львівського осередку Української академії лідерства.

Заходи у День вишиванки

з 09.00 — одягання статуй Нептуна, Амфітріти, Адоніса та Діани у вишиванки, вивішування банеру, виставлення тематичної фотозони.

з 11.00 — акція від Української академії лідерства — створення величезної карти України, яка покаже усю різноманітність вишиванок, які об’єднують нас як українців.

з 11.30 — на площі Ринок виступають Львівські фанфари (у вишиванках)

11.30 — найбільшого лева міста, що був встановлений до сторіччя ЗУНР, одягнуть у вишиванку.

12.00 — одягання левів у вишиванки (одягатиме міський голова Андрій Садовий та його заступник з питань розвитку Андрій Москаленко), опісля — вітальні слова.

12.15 — відкриття фотовиставки дітей з особливими потребами у вишиванках. На відкритті виставки будуть: Юлія Аронова — голова ГО "Розправлені крила", батьки та діти-моделі фотосесії, п. Софія (фотограф) та п. Марія (адміністратор) фотостудії Art Studio Passage (партнери, які допомагають реалізувати фотовиставку).

Довідка SQ. Цьогоріч День Вишиванки святкують 16 травня, за традицією в третій четвер травня. Щорічно у цей день люди одягають барвисті вишиванки, різноманітність яких по-справжньому вражає. Зберігаючи традиційні народні мотиви, сучасні вишиванки виглядають стильно та актуально.
Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ
Київ обігнав Нью-Йорк
Дата: 21.08.2019 17:07


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО
 
[