Реєстрація    Увійти
Авторизація

На Львівщині обіцяють відремонтувати монастир

 

В Олеську на Львівщині 3 січня обвалився дах колишнього монастиря капуцинів – пам’ятки національного значення, що під фондосховище використовує Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького.

 

Тоді дах накрили плівкою, аби вода не затікала стінами і не пошкодила експонати, що зберігаються у фондосховищі. Також у ЛОДА створили спеціальну комісію для обстеження пам’ятки.

 

9 січня комісія, до якої увійшли представники ЛОДА, ЛНГМ, ДАБІ, Буської РДА і правоохоронних органів, повідомила про свої висновки та рекомендації. 

 

«Комісія ухвалила рішення про повну реставрацію пошкодженого даху пам’ятки. Також ми розробили і затвердили дорожню карту і досягли порозуміння з дирекцією Галереї мистецтв», – говорить заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

 

У департаменті архітектури та містобудування ЛОДА пояснюють, що будь-які роботи на пам’ятці архітектури національного значення потребують дозволів ДАБІ та погодження Міністерства культури.

 

«Ми пропонуємо не розпорошувати коштів, не робити дозволів два рази, а відразу здійснити повну реставрацію цього даху. Тобто виготовити проектно-кошторисну документацію (ПКД). Паралельно Галерея має звернутися з листом, щоб Львівська обласна рада передбачила кошти на ПКД (180-200 тис. грн). Ще один варіант – просити дозволу Мінкульту використати на виготовлення ПКД кошти самої Галереї. Водночас, потрібно отримати погодження цієї документації в Міністерстві культури. Ми сподіваємося, що всі погодження через аварійний стан нам нададуть у рекордний термін», – говорить заступниця директора департаменту Оксана Ткачук.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"
Как достичь успеха
Дата: 19.10.2020 08:16


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО