Реєстрація    Увійти
Авторизація

У Львові щотижня у театрі проводять тестування на ВІЛ

 

Ініціативу тестування на ВІЛ запровадили під час лекцій "Психотерапія для міста", які влаштував Освітній центр з прав людини у Львові. Про це повідомила очільниця проєктів профілактики ВІЛ\СНІД "100% життя" Катерина Ходак.

 

На сцені театру Лесі, щосереди, Освітній центр з прав людини у Львові проводить безкоштовні лекції про психічне здоров’я. Поки вони тривають, кожен охочий може безкоштовно пройти експрес-тестування на ВІЛ.

 

"Це анонімне тестування, яке дозволяє людині за 15 хвилин дізнатися свій статус. Він може бути негативний або позитивний. Відбувається все доволі швидко: людина заходить на 5 хвилин, отримує консультації й робиться не болючий тест", – розповіла очільниця проєктів профілактики ВІЛ\СНІД "100% життя".

 

За її словами, якщо результат позитивний – потрібно звернутися в медичний заклад, де зроблять повторний тест.

"Будь-якій молодій людині важливо робити час від часу такі тести, аби знати, що ти здоровий і не наражаєш ні себе, ні інших на небезпеку. В принципі, від ВІЛу та СНІДу ніхто не застрахований. Особисто, мені важливо знати чи я здорова", – розповіла Олеся, яка пройшла безкоштовне тестування.

 

За словами психотерапевта Володимира Станчишина, все, що сприяє нашому здоров’ю, можна поєднувати: психічне здоров’я – невід’ємне від фізичного.

 

"ВІЛ викликає багато тривоги, переживань. Я вважаю, що все тут має єдину концепцію – бути здоровим", – розповів психотерапевт Володимир Станчишин.

 

"Є теми які замовчуються, от раніше замовчувалися теми ментального здоров’я, депресії, ПТСР, ми це підняли за допомогою лекційної програми, так само і тема ВІЛу. Вона замовчується – всі наче розуміють, що це проблема, але кажуть – це мене обійде стороною", – розповіла директорка освітнього центру з прав людини Дарина Заржицька.

 

Такі тестування проводитимуть щосереди із 19:00 до 20:30. Триватимуть вони до квітня – поки у театрі Лесі проводитимуть лекції. В середньому, за словами організаторів ініціативи, під час однієї лекції тестування проходять від 40 до 50 людей.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ
Новый тренд от Gucci
Дата: 23.09.2020 15:58


НОВИНИ СВІТУ КІНО