Реєстрація    Увійти
Авторизація

На Львівщині за пошкодження археологічної пам’ятки порушили кримінальне провадження

За самовільне спорудження сакральної скульптури у заповіднику "Стільське городище", що у Миколаївському районі на Львівщині, поліція відкрила кримінальне провадження. 

 

Йдеться про унікальне городище - столицю Білої Хорватії, прабатьківщину сучасної Хорватії. У VIII--X столітті на Прикарпатті існувала велика держава, в столиці якої поблизу Стільська проживали десятки тисяч людей. Понад 30 років тому це городище відкрив львівський археолог Орест Корчинський. Місто займало площу 250 гектарів. Досі збереглися печери, скелі, підземні лабіринти. 

У 2015 році "Стільське городище" стало історико-культурним заповідником. Але на початку травня в селі Дуброва, на території заповідника, селяни насипали гору землі, встановили сходи й сакральну скульптуру. Влада забила на сполох лише тоді, коли всі роботи майже завершили. Тепер поліція встановлює коло осіб, причетних до нищення історичної пам'ятки.

 

Ще в 2001 році Кабінет Міністрів України вніс "Стільське городище" до переліку пам'яток археології національного значення. У 2017 році  Тростянецька ОТГ отримала листа від ЛОДА з проханням врахувати, що на території трьох сіл - Ілів, Дуброва і Стільське -- знаходиться заповідник.

 

Створена комісія Львівської ОДА констатувала: жодних дозволів від місцевої влади чи інших установ громада не мала. Тепер оцінку цим крокам мають дати правоохоронці.

 

Територію нинішнього Стільського городища в далеку давнину заселяли "білі хорвати". На згадку про ті часи залишилося святилище в урочищі "Печера" і багатошарове поселення біля села Ілів, а також пам`ятка природи в урочищі "Дировець" та давні гідротехнічні споруди на річці Колодниці. Ці унікальні об'єкти сивої давнини відвідують турити та гості Львівщини. Але місцеві жителі їх використовують по-своєму. Десятиліттями в історичних печерах вони зберігають картоплю, встановивши на них примітивні двері. Досі на це ніхто не звертав уваги, хіба що археолог Орест Корчинський час від часу намагався привернути увагу громадськості до збереження Стільського городища. 

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО