Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

Пацієнтів з хворобами вуха у Львові оперуватимуть бельгійські медики (відео)

Пацієнтів з хворобами вуха у Львові оперуватимуть бельгійські медики (відео)

Операції відбуватимуться з 5 по 8 вересня, а, отже, до цього часу батьки зможуть записати своїх діток на консультації та операції.

Неодноразово побувавши на стажуванні за кордоном лори Львівської міської дитячої лікарні вирішили перейняти досвід та запровадити сучасні методи лікування тут. Для цього запросили бельгійських медиків, щоб навчитись та разом з ними виконати складніші оперативні втручання, яких потребують десятки маленьких пацієнтів.

Досить багато діток народжуються з повною або з частковою втратою слуху. Ще невеликий відсоток діток до 3-ох років втрачають слух або мають знижений слух, тому нашу увагу якраз привернули ті втручання, які покращують або відновлюють слух, це операції при хронічних захворюваннях вух, це операції при повній втраті, тобто при порушенні інервації слухового нерва, - повідомила завідувачка лор-відділення Львівської міської дитячої лікарні Тетяна Заброварна.


Реалізація такого проекту мала відбутися ще півтора року назад, проте через карантин його довелося перенести. Та за цей час вдалося придбати необхідне обладнання, на якому зможуть оперувати бельгійські медики спільно з нашими лікарями.

Ми всі прекрасно розуміємо що таких діток можна було б і далі скеровувати і в Польщу, і в Бельгію і в будь-яку країну світу в якій це роблять, але нам хотілося все-таки цей проект реалізувати у Львові, у Львові у нашій рідній лікарні. Якщо нам це вдасться, то це буде дійсно супер, - додала завідувачка лор-відділення Львівської міської дитячої лікарні Тетяна Заброварна.

Це є кооперація на не один рік. Вони готові нам допомагати, сприяти, навчати, вдосконалювати нас, що є насправді дуже важливо в нас в мікрохірургії вуха, - зазначила лікарка-лор Львівської міської дитячої лікарні Мар’яна Черкес.

Операції відбуватимуться з 5 по 8 вересня, а, отже, до цього часу батьки зможуть записати своїх діток на консультації та операції.

Можуть звертатися дітки, які є повністю глухі, або з частковою втратою слуху, які мають патології вуха хронічні, а саме перфорації барабанної перетинки, тотальні перфорації, які мають холестеатоми, це ну щоб простішими словами сказати для батьків, це діти, які мають постійні хронічні гнійні процеси вушок, які нон стоп хворіють і це вирішується втакому випадку хірургічним шляхом, - наголосила лікарка-лор Львівської міської дитячої лікарні Мар’яна Черкес.

Їх на теренах тільки Львівської області є не мало, не багато 50 діток таких. Тобто з ними сконтактувати, їх обстежити, дообстежити, всі обстеження вислати бельгійським колегам для того, щоб вони вже прийняли остаточне рішення. Ну прийняти делегацію з Бельгії, з ними разом прооперувати і в майбутньому є надія робити це самим, - розповіла завідувачка лор-відділення Львівської міської дитячої лікарні Тетяна Заброварна.

Медики кажуть, що такі спільні операції будуть неодноразові. Лікарі з Бельгії знову обіцяють приїхати до Львова через 4 місяці. Тобто дітки, яких не встигнуть прооперувати чи проконсультувати у вересні, все одно матимуть можливість це зробити пізніше.

Звертаються батьки дітей, записуються на консультацію до на з Тетяною Михайлівною, тоді ми збираємо анамнез. В нас є чіткий такий чек-лист, який нам дали наші бельгійські колеги, плюс ми звичайно керуємося наказом українськими МОЗ, стосовно підбору таких пацієнтів, - зазначила Мар’яна Черкес.

Також медики наголошують на тому, що перевіряти слух потрібно ще змалечку. Адже якщо в ранньому віці виявити патологію, то в майбутньому це не потребуватиме складних операцій і дитина зможе повноцінно рости та розвиватися.

Для раннього виявлення глухоти, порушення слуху надзвичайно важливим є скринінг слуху. Перш за все рекомендую батькам звертатись в пологових будинках, де вони народжували діток, щоб їм зробили скринінг слуху. Усі пологові будинки міста Львова є оснащені обладнаннями для скринінгу слуху, - повідомила лікарка-лор Львівської міської дитячої лікарні Мар’яна Черкес.

Окрім того, за дитиною потрібно спостерігати в подальшому і за найменших підозр звертатися до лікаря, як це зробила пані Галина.

Внучок він спав, весь час рот відкритий був, тяжко дихав і тому ми вирішили звернутися до Лора перевірити в чому справа. Нам сказали, що в нього аденоїди, і трошки вони тиснуть йому на вушко і треба перевірити, щоб часом не було отиту, щоб слух не пошкодився, - зізналась львів'янка Галина Сколоздра.

Не болючий огляд та вчасне звернення допоможе дитинці без ускладнень вилікувати захворювання.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО