Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

Доказової бази, що можна змішувати вакцини, немає-головний санітарний лікар Львівщини

Доказової бази, що можна змішувати вакцини, немає-головний санітарний лікар Львівщини

Говорили з Наталією Іванченко, головним державним санітарним лікарем Львівської області.

Наталія Іванченко:
в Україні очікують вже четверту хвилю коронавірусу. Швидше за все це буде восени, в кінці вересня-початку жовтня, коли можуть формуватися організовані колективи учнів, студентської молоді. З досвіду 111 країн, де переважає Дельта-штам, найбільше уражається невакциноване населення. Це діти, підлітки, молоді люди тому, на жаль, ми очікуємо підйом захворювання восени.

У Львівській області активізувався процес вакцинації. На сьогодні у нас вакциновано 241 793 людини. У людей зростає довіра до вакцинації, оскільки вакцини добре переносяться. Крім того, небезпека приходу Дельта-штаму коронавірусу теж спонукала багатьох до вакцинації, оскільки вакцинована людина має набагато менше ризиків захворіти, зокрема важко захворіти, потрапити в лікарню. Також спонукає українців до вакцинації і перспектива поїздок за кордон, що також є таким хорошим рушійним фактором.

На сьогодні в Україні виявили 4 випадки Дельта-штаму коронавірусу. Також є випадки підозри, які очікують секвенування. Згідно з загальною інформацією, Дельта-штам коронавірусу характеризується більшою заразністю. Раніше ризик інфікуватися був у контактної особи, якщо він знаходився в приміщенні більше 15 хвилин з людиною, яка виділяє вірус. Для штаму Дельта досить 5-7 хвилин для того, щоб була можливість заразитися. Є повідомлення про те, що уражаються органи слуху, шлунково-кишковий тракт, є повідомлення про більшу частоту тромбозів. Також є статистика, що більша кількість людей потребує госпіталізації. 2 щеплення від коронавірусу значно знижують ризик захворіти COVID-19, викликаний штамом Дельта.

Коли ми починали вакцинацію, то передбачалося, що перша і друга доза буде тією ж вакциною за механізмом виготовлення. Поки немає доказової бази, що можна змішувати вакцини. Наказу МОЗ, який би дозволяв робити комбінацію між вакцинами, поки немає. Коли буде доведено, що це безпечно і ефективно, то такі речі будуть проводитися масово.
Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО