Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

У Львівській політехніці знайшли напис латинською мовою

У Львівській політехніці знайшли напис латинською мовою

В одному із корпусів Львівської Політехніки, що на вулиці Князя Романа, знайшли напис латинською мовою. На стіні написано – "Перше завдання вченості – шукати Бога, далі – честивого життя і невинності в ділах. Ісидор!". Тепер його планують відреставрувати.

Зараз у приміщенні, де знайшли напис, триває підготовка до ремонту. Там хочуть облаштувати стартап-школу Львівської політехніки. Напис, який знайшли, збережуть, каже керівник стартап-школи Львівської політехніки Назар Подольчак.

"Ми його збираємося відновити і залишити в такому стані для того, щоб люди могли оглянути. Минулого року наша команда виграла грант від Держаного фонду регіонального розвитку, який дав можливість перетворити це приміщення у креативний хаб", — розповів Назар Подольчак.

У приміщенні, де його знайшли, раніше був монастир. Окрім напису на стіні всередині будівлі, на фасаді, теж знайшли розписи.

Завідувач кафедри архітектури та реставрації Львівської політехніки Микола Бевз, розповідає, що ця фасадна стіна раніше була в інтер’єрі костелу, який дотикався до монастиря.

"Сьогодні, коли роблять ремонт, на торцевій стіні, яка була в інтер’єрі костелу зараз виявилися розписи. Їх знайшли на 2 і 3 ярусі і вони очевидно знищені. Є фігуративні композиції, які читаються – їх треба консервувати, реставрувати", — каже Микола Бевз.

Історик Іван Сварник каже, що колишній монастир, у якому знайшли розписи, був заснований всередині XIX століття.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"