Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

"Омікрон" маскується під отруєння: Львівщину накриває потужна хвиля COVID-19

"Омікрон" маскується під отруєння: Львівщину накриває потужна хвиля COVID-19

Львівщина на другому місці серед інших областей за добовим показником притоку хворих

Впродовж середини січня 2022 року Західна Україна стала епіцентром нової хвилі коронавірусу в країні. Львівщина та ще декілька областей навіть встановили новий антирекорд із кількості притоку хворих за добу.

Який штам гуляє Львовом?

Швидше за все, перший місяць 2022 року закінчиться для львів'ян досить невтішною коронавірусною статистикою. Збільшення кількості хворих на COVID-19 в області спостерігають уже впродовж останніх двох тижнів. До того ж 20 січня у трьох областях Західної України: Львівській, Чернівецькій та Тернопільській виявили найбільшу кількість хворих, зареєстрованих за добу, з самого початку пандемії.

Зокрема, на Львівщині зареєстрували 1 986 нових носіїв вірусу. Серед них виявилось майже 900 львів'ян. Наразі Галичина перебуває на другому місці серед регіонів України за добовим показником притоку хворих. Окрім того, Львівщина залишається й серед лідерів за загальною кількістю поточних хворих. Станом на сьогодні в лікарнях області знаходиться понад 13,5 тисяч хворих на COVID-19. Більше зареєстровано лише на Прикарпатті, де нещодавно поставили всеукраїнський антирекорд за кількістю нових випадків.

В МОЗ повідомляють, що станом на зараз у Львові циркулюють два штами коронавірусу – "Дельта" та "Омікрон". Останній, за словами медиків, є менш агресивним, але через свою здатність до мутацій здатен до швидшого поширення. Проте в Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги розповіли Новини.LIVE, що виявити конкретний штам хвороби на етапі реєстрації пацієнта просто неможливо.

"Щоб виявити конкретний штам COVID-19 потрібно надсилати біологічні матеріали на спеціальні дослідження в Київ. З'ясувати, скільки людей на Львівщині хворіє на конкретний штам просто неможливо. Штам штамом, але наші лікарі борються саме з симптомами хвороби. Багато людей з тих, що поступають у наше приймальне відділення, мають значні супутні патології. Якщо хтось хоче з'ясувати, хворів він на "Дельту" чи "Омікрон", може зробити це за своїм бажанням", – розповіли в лікарні швидкої допомоги.

Що говорять у львівських лікарнях?

Лікар-терапевт ковідного підрозділу Першого територіального медичного об'єднання Львова: лікарні Святого Пантелеймона Зоряна Романишин повідомила, що в період з 17 по 21 січня кількість нових хворих у місті збільшилась втричі. За її словами, більшість заражених ковідом вже деякий час проходили амбулаторне лікування, але їхній стан здоров'я поступово погіршувався.

"На сьогоднішню добу ми відмічаємо приріст нових хворих. Захворюваність поступово підіймається. За 20 січня до нас поступило 32 пацієнти з коронавірусною хворобою. Ця цифра на порядок вища, ніж було в понеділок (17 січня, – прим. ред.). Тоді ми зареєстрували тільки 11 пацієнтів. Кількість збільшилась фактично втричі. І це навіть не з підозрою, а саме ті, хто мають підтверджений ПЛР-тест. Також ті пацієнти, які проходили лікування від 7 до 10 днів у поліклінічному відділенні під наглядом сімейних лікарів. На жаль, їхній стан не покращився, тому вони були доправлені до нас", – говорить жінка.

Зоряна Романишин повідомила, що на 21 січня в лікарні знаходяться 206 пацієнтів, хворих на COVID-19. З них 17 зараз у реанімаційному відділенні. Всі вони перебувають у критичному стані та підключені до апарату штучної вентиляції легень. Основними причинами тяжкого стану, на думку лікарки, є відсутність щеплення і нехтування карантинними обмеженнями. На жаль, 7 людей за час нової хвилі коронавірусу не змогли перенести хворобу.

"90% наших пацієнтів є невакцинованими. Не можна сказати, що вони не слідкують за своїм здоров'ям та пізно звертаються до лікарні. Велика частина з них надходять до нас із поліклінік. Але пацієнти в більшості випадків нехтували карантинними обмеженнями на святах, які нещодавно закінчились. Відповідно, це зіграло важливу роль у поширенні захворювання. На цю мить у нас знаходиться лише 17 вакцинованих пацієнтів. Їхній стан можна описати, як середній", – додає Романишин.

Окрім того, недуг, який раніше вражав переважно старшу частину населення, зараз активно поширюються серед дітей. За словами міського голови Львова Андрія Садового, місто ще не бачило такої динаміки.

"Такої динаміки ми у Львові за два роки не бачили. Щоб ви розуміли, сьогодні на ранок 27 тисяч дітей не прийшли до школи, хворих орієнтовно 10 тисяч. Велика частина на самоізоляції й частина не прийшла, бо цілі класи пішли на дистанційне навчання", – повідомив мер.

Лікарі Міської дитячої клінічної лікарні підтвердили негативну тенденцію. З 20 числа на території їхнього медичного закладу розгорнули місця для хворих на COVID-19.

"З вчорашнього дня ми розгорнули в нашій лікарні ковідні ліжка, хоча до цього знаходились у резерві. Зростання захворюваності серед дітей ми спостерігаємо, спілкуючись із колегами з первинної ланки, з того, на скільки завантажений "Охматдит" та й зрештою з того, на скільки збільшився притік діток у наше приймальне відділення. Коли ми робили ПЛР-тести, з них було багато позитивних", – розповіла керівниця центру педіатрії лікарні Ірина Бережна.

За інформацією від медика, дитяча клінічна лікарня відкрила діагностично-ізоляційне відділення для госпіталізації малечі. Також у медичному закладі були створені спеціальні бригади лікарів, які забезпечуватимуть роботу нового відділу. Зараз медики планують розгорнути 100 ліжок, але за потреби цю кількість збільшуватимуть.

На які симптоми варто звернути увагу

З новою хвилею коронавірусу прийшли й нові симптоми. Більшість із них зовсім не схожі на ті, що були ще пів року тому. Деякі з них більше схожі на звичайне отруєння, ніж на COVID-19.

"З погляду на сьогодні можна сказати, що з'явилися нові симптоми. Пацієнти поступають до нас із нежитем, закладеністю носа. Проте, в порівнянні з минулою хвилею, продовжують відчувати запахи та смаки. Окрім того, у хворих часто присутні розлади кишківника, болі чи дискомфорт у животі. Також про хворобу може свідчити підвищене газоутворення", – підкреслює Зоряна Романишин.

Ще однією ознакою коронавірусу може бути невисока температура: до 37,5 градусів. За словами лікарки, цей симптом може бути найбільш оманливим, адже багато людей в таких випадках списують свій стан на звичайний ГРВІ, нехтуючи зверненням до спеціалістів.
Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО