Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

Міста Самбір та Жовква завдяки активності їхніх мерів отримають 14 млн на енергоефективність

Міста Самбір та Жовква завдяки активності їхніх мерів отримають 14 млн на енергоефективність


Кожне місто за рахунок свого бюджету повинно постійно підтримувати теплозабезпечення, електропостачання громадських будівель та споруд, котелень та мереж, транспорту, комунальних житлових будинків, систем освітлення та інших громадських об’єктів. На Львівщині є активні керівники міст, які активно шукають способи здешевлення таких витрат, шукають фінансування і впроваджують проекти для покращення енергоефективності всієї міської господарки, що дає економію енергоресурсів і, відповідно, коштів на оплату з міського бюджету.

Цього року два міста, Жовква і Самбір, зробили ще один крок для покращення ситуації в галузі енергоефективності. Після тривалої і ретельної підготовки проектної пропозиції до Фонду Східна Європа, їм вдалося підписати Протокол про наміри щодо реалізації спільного проекту «Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві». Протокол підписано Головою Львівської облдержадміністрації, головою Львівської облради, президентом Фонду Східна Європа.

В Жовкві будуть модернізовувати міську котельню, щоб вона працювала на відновлювальному паливі, а в Самборі кошти спрямують на реконструкцію системи вуличного освітлення. Через Фонд Східна Європа в ці міста прийдуть кошти Європейського Союзу у розмірі 14 мільйонів гривень. Кожна міська рада повинна профінансувати з свого бюджету по 1,1 мільйона гривень.

Проекти з енергоефективності - це не просто реконструкція старої інфраструктури міста. В кожному проекті закладаються важливі показники зменшення споживання природного газу, який став не тільки дорогим паливом, але ще й інструментом політичної боротьби. Зменшивши споживання газу, впровадивши альтернативне місцеве паливо кожне місто економить кошти і стає трошки енергетично незалежнішим. Крім цього покращуються екологічні показники – фактично впроваджуються європейські норми по зниженню викидів парникових газів.

При впровадженні проектів у Самборі та Жовкві будуть проводитися енергоаудити, навчання персоналу, різноманітні освітні кампанії для населення. Триватиме проект 2 роки: з 1 березня цього року до 28 лютого 2017 року.

Завдяки активності міських голів і тих спеціалістів, яких вони задіюють для підготовки проектних заявок, вдається залучати кошти фондів, зокрема і Фонду Східна Європа, який сприяє соціальному та економічному розвитку України, допомагає мобілізувати ресурси громад, влади і бізнесу. А наповнення цього фонду здійснюється Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), урядами країн, іншими фондами, корпораціями та приватними донорами.

Джерело: EcoTown
Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО