Реєстрація    Увійти
Авторизація

Канадці мають намір побудувати на Львівщині сміттєпереробний завод

Запропонований канадською компанією WTEC комплекс планується звести на місці колишнього заводу хімічного волокна, обладнаного всіма необхідними комунікаціями. Згідно з даними, об’єкт займатиме 12 га землі – 2 га власне завод, 10 га - інфраструктурне виробництво. Реалізація проекту дасть змогу спалювати сміття з усієї Сокальщини та ліквідувати небезпечні стихійні звалища. 

 

Розроблений канадською компанією термічний метод знешкодження твердих побутових відходів не тільки забезпечує майже повну їх переробку (залишається лише 5% інертних відходів), а й дозволяє виробляти теплову та електричну енергію, яка постачатиметься в загальну систему. В результаті екологічно безпечного процесу утворюється нетоксичний попіл та чиста зола. На додачу, термічний метод утилізації ТПВ знімає необхідність енергоємного сортування сміття. 

 

Передбачається, що накопичені у бункерах відходи возитимуть на переробний завод і спалюватимуть в піролізних (розклад сировини під високим тиском) котлах, де горить все, крім будівельних матеріалів та металу, який будуть виловлювати магнітами. 

 

На додачу, завод не тільки вирішить питання захоронення відходів, а й зменшить комунальні тарифи для населення та створить близько 100 робочих місць.  

 

У будівництво заводу з переробки сміття компанія "WTEC" готова вкласти 80-90% коштів, залучених через канадські урядові програми, в той же час український інвестор обіцяє покрити 10-15% витрат. 

 

Сокальщина зацікавила канадців саме можливістю забезпечення заводу сировиною впродовж 20 років. Сьогодні Сокальський район виробляє 10 тисяч тонн сміття в рік, ще 30 тисяч тонн буде давати Червоноград. Для забезпечення заводу необхідною кількістю відходів у районі організують місця збору відходів, закуплять техніку та проведуть природоохоронні заходи, виділивши з бюджету майже 1 млн 100 тис. гривень.  

 

Наприкінці лютого керівники міста та району разом з представниками українських інвесторів оглянули можливе місце будівництва заводу. Громадські слухання з приводу зведення нового об’єкту пройшли 27 лютого. Наразі слово за громадою Сокальщини. 

 

Канадська компанія WTEC, система заводів якої входить до програми "Зелені технології", реалізує проекти з переробки відходів у 36 країнах. Сьогодні канадським методом знешкодження ТПВ користується Шотландія, Ісландія, Хорватія, Польща, Росія. Примітно, що аналогічні заводи є й в Канаді.

Оцініть статтю: 
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО
 
[