Реєстрація    Увійти
Авторизація

Депутати Самопомочі не підтримали законопроект в інтересах автомобілістів Західної України

18 березня 2015 року під час засідання Комітету з питань податкової та митної політики депутати Верховної ради України зірвали прийняття рішення щодо законопроекту №1393 Про збільшення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту.
Депутати Самопомочі не підтримали законопроект в інтересах автомобілістів Західної України

Членам Комітету не вистачило кількох голосів для прийняття позитивного рішення по ЗУ, який торкається інтересів автомобілістів Західної України, і не тільки їх.

Не підтримали рішення представники партії “Самопоміч”. Зокрема це депутати-члени фракції “Об’єднання «Самопоміч” Андрій Журжій та Тетяна Острікова (“За” проголосували депутати Антонищак, Горват, Вознюк, Головко, Герега, Кришин, Сидорчук, Юрик та Продан).

Законопроект №1393 від 11.12.2014 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту” внесений за ініціативи народного депутата Ярослава Дубневича пропонує внести зміни до статті 95 Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень, який для автомобільного транспорту становитиме 30 діб незалежно від переміщення в зоні діяльності конкретної митниці.

Натомість, на даний момент, відповідно до статті 95 п. 1 Митного Кодексу України строки транзитних перевезень становлять для автомобільного транспорту – 10 дiб (у разi перемiщення в зонi дiяльностi одного митного органу – 5 дiб);

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що внаслідок дії цієї норми Митного кодексу сотні тисяч українців змушені кожних п’ять (десять) днів перетинати державний кордон України, що в свою чергу породжує навантаження митних постів та черги на митних пунктах пропуску, сприяє хабарництву та корупції у митних органах, підрозділах ДАЇ та інших підрозділів МВС та створює суттєві перешкоди для розвитку бізнесу в Україні, оскільки громадяни України, котрі працюють на іноземні компанії чи займаються підприємницькою діяльністю змушені раз на 5 днів перетинати державний кордон.

Як відомо, прийняття саме цього рішення західноукраїнські водії вимагають уже не один рік. Аргументують це тим, що існуюча система розмитнення автівок створює умови для хабарництва на митниці, коли за продовження строку транзитного перебування митники вимагають хабарі.

Можливо якби проект Закону пройшов Комітет, українці як мінімум могли позбутися черг на кордоні, зменшити рівень корумпованості, та, головне – для мешканців Єврокарпатського регіону була б можливість закупівлі відносно дешевих автомобілів.

Коментує активіст Stanisław Kałuski

Якщо це правда, то дуже жаль, що люди, здавалося б, прогресивного мислення і передових поглядів, не розуміють елементарних речей і "зарубали" наш законопроект №1393. І хто б міг подумати? Це нонсенс, попередній подібний законопроект №4341, зареєстрований ще у раді минулого скликання, пройшов всі комітети, але просто був відкликаний у зв'язку з припиненням повноважень ВР. А тут, здавалося б, прозахідна демократична більшість, галичина, Львів, мали б такі речі розуміти. Але ні. Їздіть на ланосах за 250 тисяч гривень, а не на безпечних доступних автомобілях, як в цивілізованому світі. Захищають неіснуючого національного "виробника", який випускає морально і технічно застарілі автомобілі, і продає по ціні космічних кораблів, приносячи надприбутки олігархам - власникам того недовиробництва.

Скажені мита, мабуть найбільші в світі, заставляють людей з низьким рівнем доходу (а таких дуже багато) їздити на 40-річних радянських коритах за $1000-2000, які давно вже повинні бути утилізовані і заборонені до експлуатації. Не можна їздити на автомобілях, де немає елементарних активних і пасивних засобів безпеки! А їх немає ні в "жигулях", ні навіть в деяких нових творіннях нашого "автовиробництва"! Зате є в 20-річних автомобілях, які в Європі можна купити за ті ж гроші, що в нас "жигулі". А потім дивуються, звідки така вражаюча смертність на дорогах.

І пора би вже зрозуміти: автомобіль - це не розкіш, а необхідність! Засіб пересування, як велосипед. Ми ж не в радянському союзі. І - випереджаючи коментарі типу "ви не хочете платити податки", "треба бюджет наповнювати" - не можна заробляти на безпеці життя своїх громадян. І, якби хоча б наша автопромисловість могла виробити альтернативу ХОЧА Б на рівні німецьких автомобілів 90-х років. Але ж вони і того не можуть. Ми захищаємо те, чого неіснує!

Також, варто додати, що законопроект не був лише в інтересах західної України - адже кожен українець, а не лише жителі конкретної області, може купити собі безпечний автомобіль за кордоном за адекватну ціну і їздити на ньому по території України. Правда, згідно чинних норм, лише 5 днів. Потім його треба розмитнити, після чого вартість виростає у 5-10 разів! А як ні - треба їхати на "перезаїзд", тобто виїхати з України і заїхати знову. Ще на 5 днів. І так постійно. Таке життя в багатьох жителів прикордоння і не тільки, які хочуть хоча б трохи відчути себе європейцями, а не кубинцями (про модель автомобільного ринку Куби варто поцікавитися - найдорожчі машини в світі, мабуть, там) чи рабами, яким треба зі зарплатою в 2000-3000 грн сім років (!!!) голодувати, щоб купити таке чудо техніки, як "бюджетний" Деу Ланос. За що ми боремося, чиї інтереси відстоюємо і куди рухаємося?


Львів Online
Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО
 
[