Реєстрація    Увійти
Авторизація

Нова українська школа не встигає закупити обладнання до навчального року

Нова українська школа не встигає закупити обладнання до навчального року

Попри те, що держава ще в квітні направила в регіони 1 млрд грн на Нову українську школу, органи місцевого самоврядування наразі використали лише від 50% до 75% цієї субвенції. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

У громадах із найгіршим освоєнням грошей місяцями не розподіляли отримані від держави кошти. Вони пояснюють це тим, що українські виробники не можуть повністю задовільнити наявний попит і надсилають листи про те, що доставка меблів відбудеться протягом вересня.

«Перше, що потрібно знати, – попри затримки всі меблі будуть в школах, адже усі ці гроші цільові, їх неможливо використати ні на що інше, окрім меблів, парт, дидактики для початкової школи. Але загалом ця ситуація, з одного боку, показує незрілість депутатів окремих місцевих рад, що місяцями не могли зібратися разом, аби проголосувати за розподіл коштів, чим затримували процес та не давали грошам піти на закупівлі. Окремих місцевих органів, що не можуть оголосити тендери.

З іншого боку існує факт того, що українські виробники, а лише в них ми можемо здійснювати закупівлі, просто не здатні зараз перекрити наявну потребу в обладнанні. Хоча, звісно, проблема з виробничими потужностями була б не настільки сильна, якби всі почали працювати над закупівлями вчасно», – розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона додала, що зараз, коли фактично всі органи місцевого самоврядування почали масово проводити тендери, це шкодить й тим місцевостям, де влада всі розподіли зробила вчасно.

Як стало відомо, Львівщина не у повному обсязі готова до нового навчального року, оскільки райони не встигли придбати необхідне обладнання для Нової української школи. Відтак чиновників тих районів, де до 1 вересня не встигнуть освоїти субвенції на освіту, збираються притягнути до відповідальності.

Нагадаємо, з 1 вересня стартує Нова українська школа. Тепер на дітей у молодших класах чекає зовсім новий підхід до навчання: малеча буде більше гратися, експериментувати та більше працювати у колективі. Таким чином освіта базуватиметься більше на вміннях та навичках.

Нова українська школа не встигає закупити обладнання до навчального року
Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО
 
[