Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

На Львівщині “копачі” знайшли загадковий барельєф із зображенням польського короля. Фото

На Львівщині “копачі” знайшли загадковий барельєф із зображенням польського короля. Фото

На території Львівській області один із місцевих любителів старовини під час пошуків із металодетектором натрапив на фрагменти чавунного барельєфу, на якому зображено вельможу на троні, який приймає присягу відданих йому феодалів.
Про знахідку повідомив на своїй сторінці у Facebook доктор історичних наук Тарас Чухліб.


На Львівщині “копачі” знайшли загадковий барельєф із зображенням польського короля. Фото

На Львівщині “копачі” знайшли загадковий барельєф із зображенням польського короля. Фото

“Ймовірно, це барельєф із зображенням присяги галицьких бояр польському королю Казимиру ІІІ Загарбнику в 1347 році”, – написав історик у своєму пості, опублікувавши фото знахідки.

У коментарях до цього повідомлення розгорнулася дискусія як з приводу зображених на барельєфі осіб, так і щодо функціонального призначення виявленого артефакту.

“По обладунках видно, що це XVII-XVIII ст. Звісно, що зображення може висвітлювати подію іншого, ранішого періоду, але це може бути що завгодно, навіть присяга тому ж таки Ягайлу в 1385 р., чи то навіть Сигізмунду в Любліні 1569 р. Дуже малоймовірно, що це бояри присягають Казимиру ІІІ”, – пишуть у коментарях.

Водночас інший коментатор звернув увагу на те, що виявлені частки барельєфів нагадують фрагменти поховальної раки (саркофагу) короля Яна Казимира, копія якого зберігається у Рівненському краєзнавчому музеї.

“У 60-ті роки при Хрущі тут на західній Україні совіти патрали костели. Аналогічне перепоховання в 60-ті було здійснено в Рівненському костелі. Рештки Любомирських, всього 11 тіл, перепоховано РАЗОМ З ЗАЛИШКАМИ НАДГРОБКІВ. В облархіві є акт. Хай галичанин риє глибше. Там ще щось має бути цікавеньке. А взагалі треба глянути яким князям в тій окрузі землі належали. І шукати серед них полководця великого”, – припустив він.

Дещо прозаїчніше, але найбільш реалістично виглядає висловлене в коментарях припущення про те, що “копачі” виявили деталі каміну, який був окрасою якогось тутешнього польського маєтку, очевидно, 18-19 століття.

Як вдалося з’ясувати, фото цієї знахідки було опубліковано в закритій групі “копачів” на Facebook з проханням допомогти з її ідентифікацією.

“Матеріал чавун або залізо, розміри приблизно 500*500*70. Від чого то і що би то могло бути?” – написав чоловік, який знайшов фрагменти барельєфу.

У своєму пості історик Тарас Чухліб порадив “копачеві” звернутися до фахівців і передати знахідку в один із львівських музеїв. Невідомо наразі, чи він дослухається до цієї слушної поради, чи знахідка, як завжди, перейде у приватні руки або ж через малу вартість поповнить купу брухту.
Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО