Реєстрація    Увійти
Авторизація

У Львові будуть енергоефективну "хатинку хобіта "

Львівський ІТ-шник будує собі хатинку, мов із романів Толкієна: трава на даху, стіни із соломи, а замість штукатурки – глина.

 

Оселя мила, екологічна, а ще напрочуд ощадна. Будиночок на замовлення львів'янина будує Андрій Бобровицький.

 

Трава на ньому не лише для краси – вона виконує функцію утеплення та чудово підходить для тих регіонів, де часто дощить.

Задум у власника будиночку – зробити його суцільно теплим і екологічним. Тому стіни у цій хатці зроблені лише із натуральних матеріалів.

В якості утеплювача в стінах закладена житня солома. Товщина утеплювача – 50 сантиметрів плюс 5 сантиметрів зовнішньої і внутрішньої штукатурки,

— розповідає будівельник Андрій Бобровицький.

 

Простоїть такий будиночок 150 років. Більше того він дихатиме і завдяки глині контролюватиме вологість в оселі. Усередині будинок буде "розумним". Він невеликий саме для того, аби зекономити на опаленні. Обігрів хатинки теж незвичайний і економний.

"Буде використовуватися сучасна система опалення. Її особливість в тому, що не буде підігріву повітря, а буде підігрів для стіни", – зазначає будівельник.

 

Грітиме будинок піч на дровах. ЇЇ варто пропалити лише 3 години і весь день у будинку буде тепло. Аби температура в приміщенні була комфортною, утеплювали навіть підлогу.

 

Ми використовували утеплювач, який виготовляють із вапна, спеціальних домішок і відходів лляного виробництва,— пояснює будівельник.

 

Ці відходи коштують 40 копійок за кілограм. А на утеплення одного квадратного метра тут пішло близько 120 гривень. Але такий матеріал не токсичний і вічний. З часом матеріал стає твердішим, тобто покращує свої властивості і додатково вбирає всі бактерії і покращує зберігання підлоги.

 

Усі ці механізми та засоби здешевлять комуналку для господарів вчетверо порівняно з традиційними будинками. Та от собівартість хатинки – 40 тисяч доларів. Але найдорожчий тут – зелений дах. Якщо від нього відмовитися, можна зекономити ще 10 тисяч доларів.

 

Оцініть статтю: 
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО
 
[