Реєстрація    Увійти
Авторизація

Львівські активісти виявили махінації під час здачі іспитів на водійські права

 

Активісти Української галицької партії виявили, що при здачі екзаменів на водійські права більшість учнів львівської автошколи не користуються автомобілями. Про це йдеться у розслідуванні, яке активісти оприлюднили 9 березня. У регіональному сервісному центрі МВС у Львівській області, працівники якого приймають іспити і до якого звернулися активісти, матеріали розслідування відправили на перевірку у Нацполіцію.

У розслідуванні вказано, що в жовтні 2016 року активісти впродовж цілого дня знімали на відео, як учні автошколи здають практичну частину екзамену на водійські права. Сам екзамен складається з двох частин – теоретичної (учні на комп'ютерах відповідають на питання) та практичної (на спеціальних маршрутах оцінюються навички водіння авто). Активісти виявили, що в одній із львівських автошкіл із 90 учнів, які здавали практичну частину, реально на автомобілях їздили лише троє.

«Усі маршрути, які ведуть від сервісного центру МВС, проходять через одну точку, в якій ми почали записувати відео. І ми побачили, що насправді за цілий день практичну частину реально здають лише троє людей», – заявив один із авторів розслідування Святослав Літинський. За офіційною інформацією, яку активісти отримали від МВС, у той день, коли вони знімали відео, практичну частину екзамену здавали близько 90 учнів. Відтак виходить, що 87 учнів із 90 не користувалися автомобілями, здаючи екзамен.

Матеріали свого розслідування активісти показали керівнику регіонального сервісного центру МВС у Львівській області, аби він провів службове розслідування. Керівник регіонального сервісного центру МВС у Львівській області Олександр Плашовецький пояснив, що відправив матеріали активістів на перевірку до Нацполіції.

«Минулого тижня до нас дійсно звернулися представники громадськості і надали відеоматеріали свого розслідування. Там є близько 11-12 годин про якісь правопорушення. Ми вивчили ці матеріали і одразу передали до Нацполіції. Зараз чекаємо на правову оцінку від правоохоронців. Коли Нацполіція оцінить ці матеріали, з'ясує, чи є там порушення, з чийого боку (чи це з боку навчального закладу, чи працівників сервісного центру), тоді вже будемо реагувати і дивитися. А наперед важко судити, бо зараз це суб'єктивний матеріал», – пояснив Олександр Плашовецький.

 

Він також заявив, що карати когось за порушення сервісний центр МВС не може – це повноваження Нацполіції. «Активісти тримали ці матеріали півроку, зараз прийшли до нас і вже ми маємо карати когось. Чому ми маємо карати? Якщо є працівник сервісного центру, який вчинив протиправні дії, то для того є поліція. Тому ми й скерували їм ці матеріали. Якщо виявиться, що там були ознаки правопорушення чи злочинів, то поліція буде займатися тим працівником», – додав Олександр Плашовецький.

Водночас Святослав Літинський пояснив, що відео з розслідуванням не оприлюднювали, доки не отримали від МВС всіх необхідних відповідей на запити щодо цих екзаменів а автошколах та статистики ДТП. Після завершення розслідування, за його словами, матеріали одразу відправили у сервісний центр МВС.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО