Реєстрація    Увійти
Авторизація

Рева повідомив, скільки кримінальних справ через субсидії відкрили на Львівщині

Рева повідомив, скільки кримінальних справ через субсидії відкрили на Львівщині

У Львівській області порушено більше 20 кримінальних справ проти недобросовісних отримувачів субсидій.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За словами пана Реви, коли вони запустили Реєстр субсидіантів, то люди одразу почали дивитися і писати їм про «Новопечерські Липки». У міністерстві перевірили інформацію, і виявляється, що там є субсидіанти.

«Звичайно, ми подивилися, як це все відбувається і що там робиться. Крім того, коли ми обмінюємося реєстрами прав на нерухоме майно, з’ясовується, що громадяни показують нульові доходи і купляють квартиру чи гаджети за 189 тисяч гривень. У Львівські області порушено більше 20 кримінальних справ у зв’язку з тим, що люди декларували недостовірну інформацію, отримуючи державну допомогу на десятки тисяч гривень», – повідомив міністр.

Як зауважив пан Рева, в Україні загалом нульові доходи показали 923 тисячі домогосподарств.

Крім того ведучі поцікавилися, чи не буде зловживань після монетизації субсидії, адже люди можуть не заплатити отримані гроші. У відповідь Рева сказав, що згідно зі законом субсидія не призначається наступний період, якщо в людей є заборгованість більше двох місяців на суму більше 340 гривень.

«Зараз ми заплатимо субсидію на три місяці зимового періоду. Далі в травні людині потрібно буде переоформляти субсидію на новий термін. Якщо вам видали субсидію, ви її не заплатили і створили борг, то в управлінні соцзахисту вам скажуть: щоб знову отримати субсидію, потрібно сплатити цей борг. І тільки після цього вам її оформлять. Тому контрольний механізм ми зробили», – пояснив посадовець.

Водночас, зауважив міністр, людей, які сплатили заборгованість, переводять на безготівкову субсидію. Право перейти на готівкову форму ці люди отримають лише через рік.

«Тобто механізм контролю обов’язково буде – це дуже важлива річ. Це один із тих аргументів, чому ми одразу не відважились перейти на готівкові субсидії.

Розмір субсидії залежить від матеріального стану. Якщо ми беремо 4 мільйони домогосподарств, то там відсоток платежу різний, але середній відсоток, який люди платять, – це близько 10% сукупного доходу. Це приблизно такий самий відсоток, як на Заході», – констатував Андрій Рева.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту документу, надання субсидій у вигляді готівкових коштів має стимулювати споживачів до раціонального використання комунальних послуг.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"
Как достичь успеха
Дата: 19.10.2020 08:16


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО