Реєстрація    Увійти
Авторизація

У Львові активіст влаштував пікет проти корупції в автошколах, - ВІДЕО

У Львові активіст влаштував пікет проти корупції в автошколах, - ВІДЕО

22 травня громадський активіст Сергій Чепара розклав намет на площі Генерала Григоренка, перед будівлею Головного управління національної поліції у Львівській області.

Чоловік таким чином намагається привернути увагу до проблеми купівлі водійських прав та корупції в сервісних центрах МВС


“Нещодавно я закінчив автошколу і зіткнувся з фактом, що 90% випускників дають хабар. Торік це було 3500 гривень, зараз - 4000 гривень. Діє централізована корупційна конвеєрна система, коли є конкретний тариф, його називають працівники сервісних центрів, інформація передається через посередників, як правило, це - працівники автошкіл, і вже на місці учні, які проходять навчання, без великих проблем дають гроші", - розповів Сергій Чепара.

У Львові активіст влаштував пікет проти корупції в автошколах, - ВІДЕО

Активіста, який отримував права власними силами, це обурило, тому він вирішив своєю акцією привернути увагу до проблеми.

"Формально, все ніби робиться правильно: людина сідає за комп’ютер, робить тест, а насправді їй допомагає працівник поліції, який дистанційно керує мишкою, натискає правильні відповіді. Потім інспектор поліції сідає в машину, дивиться як ти їдеш, але насправді йому байдуже, тому що він вже отримав свою "долю" і ніхто грошей віддавати не буде", - пояснив чоловік.

Сергій Чепара згадує, що з його групи в автошколі, із 25 учнів лише 3 людини здавали на права самотужки.

"У деяких автошколах на учнів тиснуть, кажуть, що якщо не здасте гроші, то посвідчення не отримаєте. Це неправда, я отримав водійське посвідчення без хабара, і в мене є мінімум 15 друзів, які так само не платили за права. І таких людей є багато в різних областях, це можливо, тому треба боротися", - зауважив активіст.

Разом із тим, заяву про корупцію в правоохоронні органи не писав, каже, що на його думку в тому немає сенсу.

Місце проведення акції обрав радше символічно, адже поліція не має впливу на сервісні центри, але на площі Григоренка є постійний потік машин, ходить багато людей, які, як виявилось небайдужі до цього питання.

"До мене підходили люди різного віку, які також отримали посвідчення без хабара, підтримували мене морально, пропонували скотч, щоб приклеїти плакати, дехто дивився зверхньо, дехто підходив і розмовляв, активісти роздавали листівки, туристи підходили, питались скільки коштують права, я чесно сказав - 4000 гривень", - розповів активіст.

Сергій Чепара переконує, що має життєвий принцип - не брати й не давати хабарів, тому намагається поділитися цим правилом з іншими громадянами України.

"Жити правильно - не складно, а можливо і одна людина може змінювати систему, якщо вона має цінності та переконання, вірить в ту справу. А я вірю, що Україна може стати розвиненою країною, як Нідерланди чи Данія або Німеччина, але треба пройти цей шлях: робити правильні речі, 10 - 20 років реформувати країну, треба не красти і з часом будуть плоди", - резюмував активіст.
Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО