Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

На Львівщині пікетують шахтарі: зарплати затримують ще з квітня цього року.

На Львівщині пікетують шахтарі: зарплати затримують ще з квітня цього року.

Зарплатню шахтарям затримують ще з квітня цього року й борг складає вже майже 300 мільйонів гривень й продовжує зростати.

Затримки зарплати шахтарям продовжуються. Через це напередодні жінки та діти гірників вийшли на акцію протесту під стіни держпідприємства «Львіввугілля» у Сокалі. Вони розповідають, що прийшли до керівництва установи, бо саме вони розпоряджаються коштами від продажу корисних копалин. Зарплатню шахтарям затримують ще з квітня цього року й борг складає вже майже 300 мільйонів гривень й продовжує зростати. Працівники отримують лише кілька відсотків від свого заробітку щомісячно. Жінки ж кажуть, що цих коштів ледве вистачає, щоб навіть оплатити комунальні послуги, а про інші потреби годі й говорити.

Ніхто не питає чи ми маємо за що платити чи ні. І зібралися дітей в школу збирати, перше вересня не за горами. І зрештою навіть на якесь озеро завезти теж ніхто немає ніякої змоги. Вони всі в благодійність бавляться, а не питають в наших дітей чи мають вони якісь розваги, а тут благодійність, - заявила протестувальниця Оксана Гатанюк.

Вони хочуть закрити нам заборгованість й відповідно забирають державну підтримку за вересень-жовтень. Ну тоді по факту ми взагалі вересень-жовтень залишимося без зарплати. Те що ми вугілля реалізовуємо не вистачає на заробітню плату тому, що занижена ціна вугілля, - сказала координаторка акції протесту Тетяна Гнатів.

Фінансові труднощі на «Львіввугіллі» самі гірники пов’язують із приходом нового керівництва. У червні контроль над підприємством отримав колишній головний інженер шахти «Лісова» Павло Прокопик. Активісти наголошували, що своїм комерційним директор він зробив Богдана Голінчака, бенефіциара ТОВ "Західвуглезбут", який за словами людей, маж кримінальне минуле.Маючи фірму ЗВЗ вони зараз з новим генеральним директором впроваджують схему відмивання грошей, це схема шахта “Лісова”, ЗВЗ і тепер об'єднання. Тобто маючи підхід до команди, дає команду і возить породу. Деколи ми заглядали в машини. Там було чисте вугілля, - зазначив голова Львівської обласної вільної профспілки шахтарів Віталій Оніжук.

За словами Павла Прокопика, саме через те, що держпідтримка не покриває усі витрати підприємства, й створюються затримки по зарплаті. Тобто проблеми заборгованості мають вирішувати органи влади.

Якщо ми наприклад заробляємо в районі 100 мільйонів, 30-40 мільйонів держпідтримка. Це лише 140 мільйонів. А 150 мільйонів це є фонд вид чачі заробітної плати. Якщо до цього додати витрати на охорону праці, на безпеку життєдіяльності, на електроенергію, то однозначно на заробітню плату не вистачає коштів, - розповів тимчасово виконуючий обов'язки гендиректора ДП «Львіввугілля».

Гірники кажуть, що зараз вугілля розвантажують ще й по заниженій вартості, що теж сприяє заборгованності.Тому сьогодні вони разом з головами профспілок вийшли на акцію протесту вже під стіни Львівської облдержадміністрації, щоб поспілкуватися з керівництвом області щодо нестачі коштів.

Ми грузили по ціні 2400 – 2500 грн за тону вугілля. Десь будемо казати підприємство балансувало. Й будемо казати, як ми рахуємо в якомусь плані було рентабельне. На даний момент ціна занижена до 1650. Усе спирається, що це ринкова ціна, але ж ми знаємо, що закупляють вугілля за кордоном по 100 доларів, - розповів заступник голови Львівської територіальної організації профспілки вугільників Степан Ярема.

Однак голови профспілок роботу нинішнього керівництва ДП «Львіввугілля» не коментують.
Додамо, що на зустрічі з гірниками як учора так, і сьогодні був народний депутат Юрій Камельчук, який переконував людей, що проблема заборгованості - це прерогатива попереднього керівництва ДП «Львіввугілля». Однак про те, чому зараз здійснюється відвантаження корисних копалин й кошти з цих процесів йдуть не на зарплату людям, а компанії «ЗВЗ», що належить комерційному директору підприємства Богдану Голінчаку, вінне пояснив, кажуть протестувальники. Сьогодні ж народного депутата шахтарі зустріли вигуками «Ганьба», а потім й взагалі намагалися забрати в нього рупор.

Представиники ЛОДА розповіли, що несвоєчасна виплата зарплатні стосується насамперед заборгованості у розрахунках за відвантажене вугілля.

Ми от уже сьогодні згадували компанію «Укрвуглезбагачення груп». Це фактично вона є найбільшим боржником перед ДП «Львіввугілля». Сума заборгованості 92 мільйони гривень. Я не хочу точно вникати в передумови. Хто чому і навіщо укладав цю угоду з компанією, яка не має ні працівників, ні оборотів, нічого. Вона фактично була прокладкою. Це питання до правоохоронних органів, - наголосив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.

Водночас представники профспілок та працівники «Львіввугілля» очікують на погашення частини боргу вже у серпні, бо потім обіцяють додаткові акції. На це у ЛьвівськоїОДА є своя відповідь.

Це точно не конструктивна позиція зі сторони ДП «Львіввугілля» і профспілок. Тому що перш за все коли підписувалися певні угоди, які ми зараз спільно думаємо, як вияснити, то чомусь ніхто не погоджував ні з ДП «Львіввугілля», ні з профільним міністерством. Оце питання перш за все до керівництва ДП «Львіввугілля». Аналогічно, як і по інших заборгованостях. Я ще раз можу констатувати чи ведеться претензійна робота ДП «Львіввугілля» за відвантажене вугілля, за оцей борг. Ні не ведеться, - додав Андрій Годик.

Нагадаємо, на початку липня люди вже пікетували рішення про призначення Павла Прокопика тимчасовим генеральним директором ДП «Львівугілля».

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО