Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

У Львові видали понад 70 кисневих концентраторів для домашнього лікування

У Львові видали понад 70 кисневих концентраторів для домашнього лікування

Для Львова закупили 374 концентратори для хворих на коронавірус, які потребують кисневої терапії, але за станом здоров'я можуть лікуватися вдома. Їх розподілили між усіма закладами міста, які надають первинну медичну допомогу. Понад 70 кисневих концентраторів вже видали для тимчасового лікування вдома. Про це повідомила начальниця міського управління охорони здоров'я Леся Кобецька.

Батько львів'янки Лілії Політило хворіє на коронавірус. Чоловік лікується вдома, втім потребує кисневої терапії.

"В лікарні він не був, оскільки має вакцинацію і трішки легше проходить хвороба. Але те що він має ще свої хвороби і йому важко дихати, і ще хворіє, сімейний лікар нам для підтримки виписала це (кисневий концентратор, — ред.", — каже Лілія Політило.

У Львові видали понад 70 кисневих концентраторів для домашнього лікування

Отримати кисневий концентратор можна у сімейного лікаря, уклавши договір. Медсестра покаже і навчить, як ним користуватися.

"Обов’язково, щоб він не стояв при стіні. Також треба часто провітрювати приміщення: кожну годину хоча би по 20 хвилин, щоб він мав з чого брати кисень. Ви собі регулюєте подачу кисню більше чи менше. І дихаєте, як вам лікар сказав, залежно від сатурації", — каже старша медсестра поліклініки 5-ї міської лікарні Ольга Антюфєєва.

Пацієнт може користуватися концентратором, поки його стан не поліпшиться. Потрібно, щоб сатурація впродовж доби без кисневої підтримки була 94 або більше. В середньому концентратори видають на 10 днів.

"Після кожного пацієнта ми обробляємо цей кисневий концентратор, якщо треба міняємо фільтри. Як правило, пацієнти мають вести такий щоденник, вказуючи скільки часу цей концентратор вдома працює включений, бо після певної кількості відпрацьованих годин мають мінятися фільтри", — каже заступниця директора поліклініки 5-ї міської лікарні Ольга Гуменюк.

Загалом у поліклініці при 5-ій міській лікарні є 23 кисневі концентратори. Наразі 14 з них видали для лікування вдома. Раніше поліклініка мала 13 таких апаратів, у жовтні отримала ще десять.

"Зросла кількість людей, які потребують концентраторів, якщо в серпні-липні в нас одна людина користувались, то зараз в нас 14 пацієнтів є в користуванні", — додає Ольга Гуменюк.

Такі кисневі концентратори є у всіх міських поліклініках.

"Ми маємо 374 концентратори. На сьогодні, за останніми підрахунками, роздано 73. Тобто наразі нам вистачає тих концентраторів" — каже начальниця міського управління охорони здоров`я Леся Кобецька.

Ті пацієнти, які потребують кисневої терапії, можуть отримати концентратори безкоштовно.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО