Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація    Увійти
Авторизація

Утилізація, компостування та нуль відходів: куди і коли можна викинути ялинки у Львові? (відео)

Утилізація, компостування та нуль відходів: куди і коли можна викинути ялинки у Львові? (відео)

Львів уже визначився з локаціями та днями, коли містяни зможуть принести для переробки свої святкові ялинки. Цьогоріч усі хвойні перероблять на станції компостування, а вже згодом ними удобрятимуть нові насадження.

Частина різдвяних свят уже позаду, тож пора задуматися, коли та куди можна з користю віддати цьогорічну ялинку. Свідомі львів’яни уже роками долучаються до правильної утилізації новорічних красунь. Цей рік не виключення. Масовий збір в мерії анонсують на 22 та 29 січня, саме тоді дерева можна залишати просто біля сміттєвих контейнерів.

Всім мешканцям ми рекомендуємо і закликаємо їх до того, аби ялинки вони розбирали в суботу. Коли зрештою прибирається квартира, такі речі відбуваються і люди є вдома. Тільки в жодному випадку не викидати ялинку в сміттєві контейнери, а поставити поруч контейнерного майданчика. Ми дуже просимо, аби максимум прикрас, які є на ялинках, познімати, — розповідає Оксана Кошак, директорка департаменту з питань поводження з відходами Львівської міськради.

Біля будинків, які обслуговують ЛКП, ялинки збиратимуть 24 та 31 січня. Для тих же, хто поспішає або навпаки не квапиться віддати свою вічнозелену, 15 січня та 5 лютого з 11 до 15 години у кожному районі Львова працюватимуть мобільні пункти збору за адресами:

просп. Чорновола, 1 (біля контейнерних майданчиків)
вул. Замарстинівська, 167а
вул. Володимира Великого, 14а (вхід в Кіноцентр, що у парку «Горіховий Гай»)
вул. Виговського, 34 (біля Залізничної районної адміністрації)
вул. Шафарика, 15 (вхід в лісопарк «Погулянка»)
просп. Чорновола (на площі поруч із шиномонтажем «Шипшина»)
вул. Хоткевича (поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці).
Ялинки постійно приймають в парку “Знесіння” на господарському майданчику в Домівці врятованих тварин. Вони буду корисні там насправді для господарської частини і догляду за тваринами. І так само в будь-який день в робочий час можна відвести свою ялинку на базу “Зеленого Львова” на Замарстинівській, 167а, - каже Олександра Сладкова, начальниця управління екології та природних ресурсів Львівської міськради.

Іще однією локацією  доступною щодня  є станцію компостування на вул. Пластовій, 13. Де й перероблятимуть новорічні дерева на компост.

Усі ялинки будуть подрібнені на дробарці у щепу, що є надзвичайно важливою складовою компосту. Це зелений компост можна використовувати в сільському господарстві, лісництві, також він буде дуже корисний для лохини та у виробництві орхідей, — зазначає Мирослава Білокур, провідна технологиня ЛКП «Зелене місто».

Зелені відходи, так могли би спалюватися, але це насправді не дуже правильно, тому що ми таким чином збільшуємо кількість вуглецю в атмосфері. А компостувальна станція дає нам можливість утилізувати зелені відходи, коли вуглець лишається в ґрунті, і після того стає поживою для нових рослин, — додає Олександра Сладкова.

Тож цьогоріч усі зібрані хвойні підуть на компост, а в майбутньому на добриво. Що значно корисніше, аніж попередня традиція — спалювання. 

Оцініть статтю: 
0
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

НОВИНИ УКРАЇНИ


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО